O společnosti INKOSAS

Specializujeme se na dodávky vysoce kvalitních, převážně tvářených hutních polotovarů na bázi niklu, mědi, titanu a jejich slitin. Pro naše zákazníky jsme však i partnerem pro dodávky elektrických odporových drátů a topných těles, polotovarů ze specielních vysocelegovaných ocelí, materiálů obsahujících rozhodující podíl wolframu, molybdenu, zirkonia, tantalu, india, hafnia, niobu a dalších.

Úzce spolupracujeme s několika předními západoevropskými výrobci a distributory na bázi zastoupení, výhradního zastoupení nebo smlouvy o distribuci. Materiály, které nejsou pokryté smluvní spoluprací, zajišťujeme od vybraných partnerů působících po celém světě. Jedná se o kvalifikované výrobce a distribuční centra, s nimiž máme velmi dobré vztahy založené na vzájemné důvěře a podpořené dlouhými léty úspěšné spolupráce.

Naše mise

Již od založení společnosti prosazujeme naše hlavní zaměření a to umožnit Vám, naším zákazníkům a obchodním partnerům, využít výhody naší znalosti trhů vysoce specielních materiálů, slitin a z nich vyrobených dílů. Vždy se snažíme pro Vaše materiálové požadavky či technická řešení navrhnout optimální variantu každé jednotlivé dodávky z hlediska kvality, dodací lhůty a ceny. Tím šetříme Váš čas i peníze.

Řízení kvality

Naše společnost zavedla a udržuje systém managementu jakosti podle ČSN EN ISO 9001:2015. Certifikát je k nahlédnutí v českém, anglickém a německém jazyce. (Pro zvětšený náhled klikněte na obrázek nebo textový popisek)

Novinky ze společnosti INKOSAS

duben 2021 - Naše společnost úspěšně prošla dozorovým auditem systému managementu jakosti a obhájila tak certifikát dle ČSN EN ISO 9001:2015.

květen 2018 - Naše společnost zavedla systém zpracování osobních údajů v souvislosti s Nařízením Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679. Detailnější informace viz. Informace o zpracování osobních údajů.

prosinec 2013 - INKOSAS a.s. se přestěhovala na novou adresu Antala Staška 1859/34 (140 00 Praha 4) viz naše kontaktní stránka. Tato nová adresa je nyní adresou fakturační, dodací i poštovní.

srpen 2013 - Byli jsme požádáni o zastupování francouzského výrobce Inoforges (www.inoforges.comexterní odkaz). Výrobní závody Inoforges nabízejí na základě Vašeho zákaznického výkresu výrobu nástroje (zápustky), malo- i velkosériovou výrobu zápustkového výkovku, jeho povrchovou úpravu a i následné obrobení na CNC strojích. Výkovky jsou nabízeny z následujících materiálů: mědi, mosazi a hliníku. Základní sortiment produkce naleznete v tomto odkazu (pdf soubor), pro detailnější informace o možnostech dodávek nás prosím kontaktujte.

listopad 2011 - Oslavujeme 20 let činnosti na trhu! Datum zápisu do obchodního rejstříku je 04.11.1991, ale činnost se již reálně rozběhla dříve. Postupně došlo k profilování INKOSASu jako obchodní společnosti v segmentu tvářených polotovarů z barevných kovů. Původním záměrem bylo vytvořit univerzální obchodní společnost, ale vklad znalostí zaměstnanců nasměroval firmu do současné podoby. Děkujeme Vám za Vaši přízeň v období uplynulých 20-ti let a těšíme se na další úspěšnou spolupráci!

září 2010 - Pro Vaše snadné, rychlé a přehledné výpočty hmotností či délek různých polotovarů (plechů, tyčí, drátů, trubek a profilů) z námi nabízených materiálů/slitin jsme uvedli do provozu kalkulačku. Přejeme příjemné počítání!

březen 2010 - Vytvořili jsme soupis materiálů z wolframu a molybdenu a titanu, jež držíme skladem v Praze. Pokud máte o nějaký materiál ze seznamu zájem, kontaktujte nás prosím s poptávkovou specifikací. Děkujeme!

leden 2009 - Náš partner na poli vysoce výkonných polotovarů z niklových slitin, firma HAYNES International, neustále vyvíjí nové slitiny s lepšími korozními vlastnostmi. Jedním z posledních přírůstků do rodiny materiálů HASTELLOY® je slitina HASTELLOY® HYBRID-BC1® alloy.

červen 2007 - Nově nabízíme sortiment našeho partnera firmy Rudolf Pack GmbH & Co. KG, Gummersbach, SRN (www.packlitzwire.deexterní odkaz), tj. vysokofrekvenční lanka, licny a tenké izolované vodiče.

Informace o zpracování osobních údajů